اخبار
سومین سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق برگزیدگان خود را شناخت بازگشت


سومین سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق با قرائت بیانیه هیات داوران و اعلام برگزیدگان و اهدای جوایز به آنها شب گذشته (سه شنبه 9 آذرماه) در برج میلاد تهران به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی برج میلاد تهران، در مراسم اختتامیه این سوگواره که با حضور هنرمندان، هیات داوران و مسوولان برج میلاد تهران بود،  مسعود زنده روح کرمانی دبیر این دوره از سوگواره گفت:در طول سه دوره برگزاری سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق، 18 هزار اثر به دبیرخانه ارسال شده است که ارسال این همه آثار نشان دهنده اهمیت برگزاری این سوگواره است که مسوولان برج میلاد تهران اهتمام ویژه ای به برگزاری آن دارند.

وی افزود: برگزاری چنین رویدادی لیاقت می خواهد. چرا که این همه آثار در عرصه هنر مذهبی در رشته های عکاسی، نقاشی، تصویرگری و پوستر تولید شده است. باید گفت که محرم وصفر با زندگی ما ایرانی ها عجین شده است و امکانی را فراهم کرده است که هنرمندان آثار خود را خلق کنند.
زنده روح با اشاره به سومین سوگواره سرخ ،سیاه به رنگ عشق گفت: امسال به رغم آنکه فراخوان سوگواره را بسیار دیر اعلام کردیم و هنرمندان تنها 50 روز فرصت ارسال آثار را داشتند، بیش از 5 هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد که بیشترین آثار مربوط به بخش عکاسی بوده است.
به گفته دبیر سوگواره، نکته جالب توجه آن است که شرکت کنندگان این سوگواره از سراسر ایران بود که نشان دهنده اهمیت و شناخته شدن  این سوگواره است. همچنین از زمان اعلام فراخوان سوگواره بیش از 22 هزار نفر از سایت سوگواره بازدید کرده اند که نشان می دهد که برگزارکنندگان مسیر درستی را طی کرده اند.
در ادامه مراسم حامد رهنما مدیر فرهنگی و ارتباطات و دبیر سوگواره خیمه ها و نجواها گفت: این برای سومین بار است که سوگواره خیمه ها و نجواها در ذیل برنامه های سوگواره خیمه ها و نجواها برج میلاد برگزار می شود. تولید آثار هنری به ویژه از سوی هنرمندان جوان و توجه به این نسل از برنامه های برج میلاد است که با اجرای این سوگواره درصدد تحقق آن هستیم.

وی ادامه داد: درصدد هستیم با هماهنگی سازمان زیباسازی، صدا وسیما و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آثار خلق شده را در سطح وسیع تری در شهر تهران به نمایش بگذاریم.
ادامه مراسم نقاله خوانی استاد ورمزیار بود که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.
در پایان افشین شاهرودی عکاس پیشکسوت و به عنوان یکی از اعضای هیات داوران بیانیه هیات داوران در 4 بخش نقاشی، عکاسی، تصویرگری و پوستر قرائت کرد و گفت: همواره یکی از آرزوهایم این بود که برج میلاد در خدمت اهالی هنر باشد و با برگزاری این سوگواره و همچنین جشنواره های هنری دیگر من را به این آرزویم رساند.
سپس برگزیدگان این دوره از جشنواره معرفی شدند که به شرح ذیل است:

بخش عکاسی: نفر اول سید حسین حسینی، نفر دوم:معین مطلق، نفر سوم: مقداد مددی
بخش نقاشی: رتبه اول: رضا جماعتی،رتبه دوم:سمیرا رفیعی، رتبه سوم: عبدالرسول شریفی
بخش پوستر:هیأت داوران در این دوره به دلیل نزدیکی و هم سطح بودن آثاری که به مرحله نهایی راه پیدا کردند، سه نفر بدون اولویت‌بندی به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی شدند:
کلثوم آفتاب (بویر احمد)، محمدرضا حافظی (تهران) و مرتضی رحمتی (تهران) 
بخش تصویرسازی: رتبه اول: افروز قلی زاده، ربته دوم : محسن محمد میرزایی، رتبه سوم: مهدی مزرعه فراهانی.

پایان بخش این مراسم افتتاح نمایشگاه آثار راه یافته به این دوره از سوگواره بود. این نمایشگاه تا 17 آذر ماه از ساعت 9 صبح تا 21 میزبان علاقه مندان در گالری هنری برج میلاد تهران است.

روابط عمومی برج میلاد تهران 


تاريخ خبر:  1395/09/10